Медикаментами для лікування панкреатиту

Лікування панкреатиту медикаментами ефективно, проте необхідно знати, якими саме.

Панкреатит, або запалення підшлункової залози, безпосередньо залежить від якості прийнятої їжі і способу життя. Він стає поширеним недугою, так як все більше людей не дотримуються здорового харчування: більше спокус поїсти смачно, але не корисно; надмірна зайнятість на роботі допускає тільки нездорові перекуси. Деякі вважають за краще знімати стрес від роботи у вихідні з допомогою алкоголю і жирної їжі, а зловживання спиртними напоями веде до порушення функції органів травного тракту, в тому числі і підшлункової залози.

Причини і симптоми панкреатиту

Що призводить до захворювання? Основні причини:

  • часті інфекційні захворювання дихальних шляхів;
  • порушення обміну речовин через неправильне харчування;
  • наявність захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • цукровий діабет;
  • низька фізична активність;
  • надмірна вага;
  • переїдання і присутність в раціоні великої кількості борошняних виробів, смажених, гострих і солоних страв;
  • отруєння таблетками.

Ще 1 причина панкреатиту у дорослих — захоплення спиртними напоями, в результаті чого наступає алкогольна інтоксикація. Порушує нормальне функціонування органу дотримання дієт для схуднення.

Тривожний факт, коли людина має не одну, а кілька причин для розвитку хвороби. Тоді без кваліфікованого лікування може наступити ускладнена форма хвороби у вигляді некрозу тканин, асциту (скупчення зайвої вологи в черевній порожнині), жовтяниці. Все це часто призводить до ракової пухлини.

Симптоми та лікування у дорослих залежать від форми захворювання. У дорослих симптоми більш яскраво виражені, ніж у дітей. Про запаленні підшлункової залози сигналізують:

  • болі в області живота з лівої сторони, яка іноді віддає в спину;
  • нудота;
  • блювання;
  • діарея;
  • підвищена температура тіла;
  • гіркота у роті.

При наявності цих ознак слід звернутися до лікаря.

Лікування панкреатиту таблетками


При такому діагнозі звертаються до наступних препаратів:

  • седативною;
  • жовчогінну;
  • гормональним;
  • з кальцієм;
  • обволікаючим засобів.
  • вітамінних комплексів, що заповнюють дефіцит поживних елементів.

Які ж краще приймати ліки для підшлункової залози? Допомога органу на початку лікування нададуть знижує секрецію шлунка Ранітидин або Омепразол. Їх зазвичай приймають протягом 14 днів, суворо дотримуючись дозування, запропонованої лікарем.

Протипоказання. Не можна приймати таблетки:

  • вагітним;
  • годуючим жінкам;
  • дітям до 2 років;
  • пацієнтам з печінковою недостатністю.

Побічні дії: головний біль, нудота, висипання на шкірі.

Від болю рекомендується Але-Шпа форте в таблетках або ампулах для внутрішньовенної ін’єкції (якщо болі не відпускають).

Препарати для лікування панкреатиту, що знижують кислотність середовища — антациди (Фосфалюгель, Гевискон).

Після нападів приймають Панцитрат, Креон, Мезим, Фестал або Панкреатин — ферментні препарати, що нормалізують функцію органу.

Лікування при хронічному недугу

Хронічний панкреатит свідчить про запалення жовчного міхура з порушенням анатомічної структури і секреції ферментів у підшлунковій залозі. Недуга супроводжується гострими болями, тому без антибіотиків не обійтися. Медикаментозне лікування хронічного панкреатиту включає в себе прийом препаратів, що мають комплексний терапевтичний ефект.

Болю допоможе усунути внутрішньом’язове введення Но-Шпи, Платифіліну або Папаверину в поєднанні з анальгетиками. Якщо немає блювоти, можна приймати в таблетках.

Для гальмування секреції травних ферментів вводять внутрішньовенно Контрикал, Гордокс.

Коли настає ремісія, призначають Пентоксил, Метилурацил.

Для блокування сокообразования шлунка і дванадцятипалої кишки приймають Рабепразол, Ранітидин, Лосек, Омез, Париет. Застосовуються і інші препарати для лікування хронічного панкреатиту: антибактеріальні, для усунення інтоксикації, зняття набряків. Наприклад, від набряку залози допомагає Трасилол, який вводиться внутрішньовенно (не призначений для дітей до 18 років). Широкий асортимент лікарських засобів, треба тільки їх правильно вибрати після консультації з лікарем.

Симптоми гострого панкреатиту зникнуть не раніше, ніж через 5 тижнів.

Якщо поставлений діагноз хронічний панкреатит, то медикаменти потрібно приймати тривалий час, можливо, роки. Хворі протягом життя будуть потребувати ферментованої терапії. При цьому має суворо дотримуватися схема лікування таблетками.

В результаті алкогольної залежності, тривалого прийому спиртних напоїв може розвинутися хронічний алкогольний панкреатит. Після одноразового прийому великої дози спиртовмісної напою (або сурогату) у поєднанні з жирною їжею можливі прояви гострого алкогольного панкреатиту.

Кошти від панкреатиту та холециститу

Запальні процеси в підшлунковій залозі часто супроводжуються патологічними процесами і в жовчному міхурі, тоді мова йде про холециститі. Панкреатит має симптоми ті ж, що і холецистит. І призначаються часто одні і ті ж медикаменти.

Лікування панкреатиту та холециститу ліками можливо, якщо дотримуватися правила прийому і рекомендації лікаря. Інфекцію можна зупинити за допомогою препарату Бактрим. Зазвичай його приймають 2 рази на день перед їжею,1-6 мірних ложок залежно від тяжкості захворювання. Тривалість прийому цього антибіотика встановлює лікар залежно від стану хворого та його реакції на ліки.

Лікування холециститу і панкреатиту проводиться з прийомом безпечного антибіотика — Бисептола. Якщо холецистит і панкреатит хронічної форми, то потрібно приймати ліки 2 рази на день, у більш важких випадках — 3 рази. Дозу призначає лікар-гастроентеролог. Така терапія триває 4 дні, потім 2 дні необхідний підтримуючий курс.

Якщо недуга супроводжується нападами нудоти, блювоти, болем, то порятунком може стати препарат Мотиліум. Але є обмеження: ліки призначається дітям старше 5 років і вагою більше 20 кг Таблетки виводять з організму токсини і шлаки, позбавляючи від болю, допомагають при отруєнні. Як довго лікуватися, визначить лікар.

Лікування панкреатиту та холециститу ліками передбачає також прийом Эглонила, Холосаса, Панкреатину.

Якщо раптом захворів живіт

Гострий панкреатит може заявити про себе в разі переїдання або прийняття спиртного у великій кількості. Тому не дивно, що після рясного застілля підшлункова залоза віддає гострим болем. Можуть додатися й інші симптоми панкреатиту: нудота, важкість у животі, пронос. У таких випадках п’ють ліки для полегшення стану: Но-Шпу, Папаверин (з Платифиллином), Баралгін.

Якими б гарними не були таблетки, їх не можна приймати більше 2 діб. Вони усувають тільки больовий синдром. Тому перед тим, як лікувати панкреатит, обов’язково слід записатися на прийом до лікаря і пройти обстеження.

Доктор призначить:

  • ліки;
  • щадну дієту;
  • заняття лікувальною фізкультурою;
  • травні ферменти, які підтримають орган при навантаженнях;
  • порадить відмова від спиртного та куріння.

Можливо, лікар порекомендує засоби для нормалізації функцій печінки Аллохол і Холестил.

Якщо вчасно не почати лікування, це може призвести до руйнування підшлункової залози, оперативному втручанню.

Коли біль нестерпна, людина шукає порятунок у таблетках, без яких неможливо лікування панкреатиту та холециститу. Які краще підійдуть медикаменти? Це залежить від стадії захворювання, індивідуальних особливостей хворого людини. Не можна самостійно визначити спосіб лікування медикаментами. Не варто зловживати лікарськими препаратами, інакше можна сильно нашкодити здоров’ю. Тільки фахівець підбере необхідні таблетки після повного обстеження пацієнта.

Медикаментозне лікування панкреатиту має бути комплексним: необхідно змінити спосіб життя. При лікуванні панкреатиту першорядне значення має щадна дієта. Тільки при цих умовах можна перемогти хворобу, забути про болі і радіти життю.