Зміст статті:
Часто призначають Омез при гастриті, інструкція із застосування якого містить точні рекомендації по прийому препарату. Це досить важливий елемент лікування захворювання, тому як саме оптимальний курс і правильний прийом препарату свідчать про швидке і повноцінне одужання шлунка.
Гастрит — запальне захворювання стінок шлунку, яке часто супроводжується відрижкою, дискомфортом і болем в області органу, нудотою, печією. Здоровий шлунок — це дуже важливий орган, тому при наявності проблем з ним не доводиться говорити про повноцінність і раціональної життєдіяльності і безтурботний прийомі улюбленої їжі.
Показання для застосування Омез
Омез при гастриті — це сучасний лікарський засіб, який використовується не тільки для лікування, але і для профілактики виникнення запальних захворювань у дорослих. Крім того, даний препарат часто застосовується у складі комплексного лікування патології шлунково-кишкового тракту.
Найбільш частими показаннями для використання Омез є:
- загострення і профілактика гастриту з підвищеною секреторною функцією шлунка;
- виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки;
- диспепсія шлунка;
- запалення підшлункової залози і нижніх відділів стравоходу;
- для профілактики викиду кислотного вмісту шлунка в стравохід.
Аналоги Омез
Як і всі інші препарати, Омез має ряд аналогів, які відрізняються однаковим складом і дією з оригінальним медикаментом. Відрізнятися кошти можуть тільки за кількістю діючої речовини на дозу прийому, додатковими компонентами і формою випуску. Так, у разі наявності побічних ефектів від прийому Омез за призначенням лікаря його можна замінити такими ліками:
- Омепразол — більш дешевий і повністю аналогічний препарат російського виробництва;
- Фамотидин;
- Алюмаг;
- Париет;
- Новобисмол;
- Де-нол;
- Фосфалюгель;
- Омегаст.
Даний список можна продовжувати ще довго, тому як сьогодні фармацевтичні компанії випускають велику кількість препаратів, що відновлюють роботу шлунка. Це обумовлено високою актуальністю і великою частотою розвитку шлункових захворювань в країні.
Властивості препарату
Основною діючою речовиною препарату є омепразол, який випускається в капсулах жовтого кольору. Омез вважається інгібітором протонної помпи, переважною підвищену секрецію і знижує кислотність шлунку. Препарат зменшує вироблення соляної кислоти в органі. Це дозволяє слизовій оболонці відновити свої функціональні та анатомічні структури, що свідчить про швидке загоєння і усунення запалення. Ліки допоможе позбутися від гастриту і його проявів в короткі терміни.
Ще одним лікувальним властивістю Омез є те, що цей препарат не тільки впливає на слизову оболонку шлунка, але і усуває клінічні симптоми гастриту, такі як печія, тяжкість у животі, відрижка. Це пояснюється його протимікробною дією, спрямованою на знищення бактерії Хелікобактер пілорі.
Тому препарат найбільш ефективний при терапії гастриту з підвищеною кислотністю шлунково-кишкового вмісту.
Омез, завдяки своїм діям, не дозволяє розвинутися найбільш грізним ускладненням, таких як виразкова хвороба або пухлина. Головною властивістю препарату є те, що він не несе негативного впливу на організм і не викликає серйозних побічних ефектів.
Як слід приймати Омез
Призначати прийом даного лікарського засобу може тільки гастроентеролог або лікуючий лікар, який знає, як приймати Омез при гастриті. Це обумовлено тим, що в кожному окремому випадку призначення препарату має свої нюанси та особливості. Самостійне використання кошти неприпустимо з-за можливих ускладнень.
Інструкція по застосуванню при гастриті дається лікарем. Крім того, вона ретельно розписана в листку, що є обов’язковим складовим при покупці препарату і йде в комплекті упаковки ліків. Тому, якщо ви все ж самостійно вирішили купити і пити це засіб, важливо уважно прочитати інструкцію і з’ясувати, чи немає алергічних реакцій на препарат та його складові. Щоб уникнути наслідків, потрібно пити дозу, що не перевищує рекомендовану.
Діяти Омез починає через 2 години після його вживання. Компонент працює в організмі протягом 24 годин. Правильна дозування Омез сприяє швидкому початку дії лікарської речовини і зниженню кислотності і проявів захворювань органу.
Омез випускається в капсулах жовтого кольору, мають кишечнорастворимую оболонку. Таблетки Омез тверді на дотик, покриті рожево-жовтою прозорою плівкою. Препарат розфасований в пачки по 10 або 30 шт. в упаковці.
З огляду на склад і форму випуску препарат не можна розжовувати, приймати без капсули. Останній факт може стати причиною подразнення стінок стравоходу і інактивації лікарського засобу в печінці.
Омез необхідно пити за 30 хвилин до їжі, щоб ліки встигло розпочати діяти, а також знизило ризик подразнення слизової оболонки їжею.
Основний курс лікування гастриту Омезом триває 10-14 днів, при цьому доза, призначена лікарем, не змінюється.
У ряді випадків при лікуванні гастриту Омез поєднується із застосуванням одного або двох антибактеріальних препаратів. Прийом підвищених доз кошти при гастриті дуже небезпечний і загрожує виникненням ускладнень. Часто призначення Омез комплектують з коштами на основі вісмуту для більш швидкого лікувального ефекту.
Протипоказання і побічні дії Омез
Вживання Омез, зазвичай, не несе жодних наслідків для організму людини, але, як і всі інші препарати, засіб має ряд дій, які є протипоказаннями до його застосування. Необхідно пам’ятати наступне:
- ліки заборонено до використання дітям до 12 років;
- Омез протипоказаний під час вагітності та в період лактації;
- алергічні реакції на компоненти ліки, тяжкі порушення функціональності нирок та сечовивідної системи теж накладають заборону на застосування засобу;
- гастрит зі зниженою кислотністю є протипоказанням до вживання;
- не рекомендується приймати Омез при атрофічному гастриті;
- ліки протипоказано до використання, якщо є ризик шлунково-кишкової кровотечі.
Побічні дії зазвичай виникають при тривалому прийомі кошти. За рахунок того, що біологічно активна речовина накопичується в клітинах і тканинах, викликаючи роздратування і знижену діяльність клітинного центру, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій по прийому. В якості побічних ефектів здатні спостерігатися:
- з боку травного тракту — нудота, блювання, пронос, запор, сухість у роті і гіркуватий присмак;
- з боку ЦНС — головний біль, запаморочення;
- алергічні реакції.
Крім того, ліки може нести за собою такі побічні ефекти, як порушення м’язового тонусу, зміни складу крові і кров’яних тілець, підвищена чутливість, погіршення зору, підвищена пітливість.
При виникненні побічних дій лікар має право відмінити прийом даного препарату і призначити більш легке аналогічний засіб зі зниженим дією, який пацієнт буде пити, не побоюючись за стан свого здоров’я.
Важливо пам’ятати, що основним критерієм здоров’я після лікування гастриту є постійний контроль стану організму і проведення профілактичних оглядів у лікаря. Для профілактики гастриту Омез доцільно приймати 2 рази в рік, проконсультувавшись з лікарем, який призначить дозування і способи прийому лікарського засобу.
Це не тільки допоможе уникнути побічних дій від прийому лікарського засобу, але і знизити ризик розвитку ускладнень.
Перевагою застосування Омез є і цінова планка, яка знаходиться в доступному для покупців діапазоні, а також наявність і можливість придбання кошти в будь-якій аптеці.
Відгуки покупців говорять про те, що Омез — це дійсно дієвий і ефективний засіб для лікування гастриту. Люди, які регулярно п’ють цей препарат для профілактики і лікування, задоволені результатом терапії, що залишає позитивний слід на актуальності застосування Омез.